Aforti atsāk veikt aizdevumu atmaksu pārskaitījumus

14.08.2019

mintosblog

Atjaunota informācija 16.08.2019: No šodienas, mēs apstrādāsim maksājumus un atpirkšanas un veiksim pārskaitījumus uz investoru kontiem, tiklīdz Aforti Finance veiks ikdienas pārskaitījumus uz Mintos pilnā apmērā.

Sākot no šodienas, Aforti Finance atsāk veikt aizdevumu atmaksu pārskaitījumus. 

Iepriekš, 7. augustā, tika apturēta Aforti Finance automātiskā aizdevumu atmaksa un atpirkšana. No šodienas, mēs apstrādāsim maksājumus un veiksim pārskaitījumus uz investoru kontiem, tiklīdz Aforti Finance veiks ikdienas pārskaitījumus uz Mintos pilnā apmērā.  

Traucējumi maksājumu pārskaitīšanā no Aforti Finance uz Mintos radās tehnisku iemeslu dēļ, kas ietekmēja atlikumu saskaņošanu un neatbilstības atpirkšanas statusos starp Aforti un Mintos IT sistēmām. Tā rezultātā radās naudas plūsmas neatbilstība un neregularitāte Aforti maksājumos investoriem Mintos tiešsaistes aizdevumu tirgū. 

Lai aizsargātu investorus, Aforti Finance aizdevumu tirdzniecība Sekundārajā tirgū tiek apturēta līdz turpmākiem paziņojumiem. 

Mēs pateicamies investoriem par pacietību, kamēr mēs strādājam pie šīs situācijas atrisināšanas.

Ņemot vērā iepriekšējos un šīs nedēļas notikumus ar Aforti Finace, zemāk mēs apvienojām mūsu pēdējos paziņojumus, lai kopīgi atspoguļotu radušos situāciju. 

Pirms deviņiem mēnešiem, 2018. gada decembrī, mēs sākām novērot Aforti Finance aizdevumu veiktspējas pavājināšanos. Tajā pašā laikā, tehnisku iemeslu dēļ, aizdevumi, kas bija aktuāli saskaņā ar Aforti Finance IT sistēmām, bija novēloti un vēlāk Mintos tiešsaistes azidevumu tirgū nonāca atpirkšanas statusā. Tas radīja neatbilstību starp naudas plūsmu, ko Aforti saņēma no aizdevējiem un naudas plūsmu, ko Aforti bija jāpārskaita investoriem. 

2019. gada janvārī pēc diskusijām ar Aforti Finance, mēs turpinājām abpusēju vienošanos, ka Aforti Finance neliks jaunus aizdevumus Mintos Pirmreizējā tirgū, lai izvirītos no turpmākām neatbilstībām. Aforti Finance turpināja apkalpot aizdevumus, kas iepriekš tika finansēti Mintos tiešsaistes aizdevumu tirgū. Investori arī varēja pārdot un pirkt Aforti Finance izsniegtos aizdevumus Mintos Otrreizējā tirgū.

Ņemot vērā iepriekš minētos faktus, negatīvās izmaiņas Polijas vērtspapīru un obligāciju tirgū, kā arī mūsu padziļinātās izpētes secinājumus par uzņēmuma iekšējo kārtību, mēs mainījām Aforti Finance riska reitingu uz C+ 2019. gada martā. Aforti Finance turpināja aizdevumu apkalpošanu, un kopējais nenomaksāto Aforti aizdevumu portfelis Mintos tirgū ir samazinājies no 5,7 miljoniem euro (2018. gada 31. decembrī) līdz 2,2 miljoniem euro (2019. gada 12. augustā).

Pagājušajā nedēļā, pieaugošo naudas plūsmu neatbilstību dēļ, mēs piedzīvojām traucējumus Aforti Finance maksājumos investoriem Mintos tiešsaistes aizdevumu tirgū. Rezultātā mēs nolēmām apturēt automātisko atmaksu un atpirkšanu veikšanu. Mēs arī apturējām Aforti Finance aizdevumu tirdzniecību Sekundārajā tirgū, lai aizsargātu investorus, kamēr mēs atrisinām situāciju. Mēs nekavējoties noorganizējām tikšanos ar Aforti Finance Varšavā, Polijā, lai noskaidrotu maksājumu kavēšanās cēloni un, galvenokārt, saprastu nākošos soļus. Šobrīd Aforti Finance ir adresējuši neatbilstības aizdevumu statusos viņu IT sistēmās un ir apņēmušies atsākt maksājumus investoriem Mintos tiešsaistes aizdevumu tirgū. 

Mintos komanda cieši sekoja visiem jautājumiem un komentāriem, kas tik uzdoti mūsu investoru apkalpošanas komandai un publicēti mūsu blogā un sociālo tīklu profilos. Pagāja laiks, kamēr mēs apzinājām visus faktus, vēlreiz pārbaudījām tos ar Aforti Finance (publiski kotētu Aforti Holdings meitasuzņēmumu) pirms lēmumu pieņemšanas un to paziņošanas investoriem. Arī turpmāk mēs apņemamies savlaicīgi paziņot jaunumus un nodrošināt caurskatāmību mūsu investoriem. 

Jautājumu gadījumā, lūdzam sazināties ar mūsu investoru apkalpošanas komandu, rakstot uz [email protected]. Mēs vienmēr priecājamies palīdzēt. 

 

Komentāri