EBV Finance – Zářijové novinky

10.09.2018

mintosblog

EBV Finance, vedoucí společnost zaměřená na refundaci DPH ve Střední a Východní Evropě, zveřejnila své neauditované finanční výsledky za prvních šest měsíců roku 2018. Společnost byla založena v roce 2009 v Lotyšsku a připojila se na Mintos v květnu 2018. EBV nabízí svým zákazníkům napříč Evropskou unií (EU) rychlé služby refundace DPH a má největší portfolio zákazníků v Baltských zemích.

Čisté portfolio společnosti EBV Finance se za poslední rok narostlo o 172 % na 22,4 milionů EUR, zatím co pozice vlastní kapitálu zůstala silná. Poměr vlastního kapitálu proti aktivům je 20,9 %. Růst jejich čistého portfolia zapříčinil růst tržeb o 80 % na 1,9 mil. EUR v porovnání s prvními šesti měsíci roku 2017. Přes tento rychlý růst EBV finance zůstává nebývale profitabilní s čistou ziskovou marží 33%.

DPH pohledávky financované společností EBV jsou unikátní investiční příležitost na Mintos tržišti:

– DPH pohledávka je nárok proti příslušnému finančnímu úřadu daného státu, který na základě legislativy EU musí refundovat hodnotu DPH, což činí nedobytnost pohledávky extrémně nepravděpodobnou.

– Všechny DPH pohledávky společnosti EBV jsou s garancí zpětného odkoupení.

– Společnost EBV má Mintos hodnocení rizika B+. Pouze 30 % poskytovatelů půjček na Mintos tržišti má lepší Mintos hodnocení rizika než B+.

– DPH pohledávky mají krátkou doby splatnosti, mezi 3 až 8 měsíci.

– U žádné ze zveřejněných půjček společnosti EBV na Mintos tržišti nebyly evidovány zpožděné splátky nebo nedobytné DPH pohledávky.

Komentáře