Finanšu ministrija vērtē nepieciešamību pilnveidot regulējumu savstarpējiem aizdevumiem

18.02.2015

mintosblog

Finanšu ministrija (FM) vērtē nepieciešamību pilnveidot regulējumu, lai nodrošinātu dažādu kapitāla piesaistes iniciatīvu iespējamību, tostarp savstarpējiem aizdevumiem.

Finanšu ministrijas Komunikācijas nodaļas direktora vietniece Maija Straupmane atzīmēja, ka savstarpējie aizdevumi un kolektīvā finansēšana, kā kapitāla piesaistes veids, Eiropā kļūst arvien populārāks.

“Šāds investīciju veids ir attīstīts tādās valstīs kā Vācija, Lielbritānija, Francija un Spānija. Ar atbilstošas platformas izveidi šāds kapitāla piesaistes veids ir pieejams mazo un vidējo komersantu finansēšanai arī Latvijā. Kolektīvās finansēšanas pakalpojumu pārsvarā izmanto mazo un vidējo komersantu investīciju piesaistei no 10 000 eiro līdz 250 000 eiro apmērā. Tā būtība ir liela daudzuma investoru piesaiste vienam projektam. Tā kā šādas platformas darbojas interneta vidē, tad tā ļauj ļoti viegli jebkuram investoram veikt investīcijas jebkurā Eiropas Savienības (ES) vietā,” sacīja Straupmane, piebilstot, ka šādu platformu esamība būtiski palielina mazo un vidējo komersantu finansējuma piesaistīšanas iespējas.

FM pārstāve informēja, ka ES līmenī notiek diskusijas par kapitāla tirgus savienības plānotajiem darbības mērķiem, tajā skaitā ES līmeņa normatīvo aktu iniciatīvas, ar mērķi vienādot nosacījumus kapitāla piesaistei dažādās ES dalībvalstīs, pilnveidojot normatīvo regulējumu pārrobežu kapitāla plūsmu veicināšanai, tajā skaitā dažādiem kapitāla piesaistes veidiem no investoriem.

“Ņemot vērā jautājuma aktualizāciju gan nacionālā līmenī, gan arī ES dienas kārtībā, FM jau šobrīd izvērtē nepieciešamību pilnveidot esošo normatīvo regulējumus, lai nodrošinātu dažādu kapitāla piesaistes iniciatīvu iespējamību, kas atbilst plānotajiem kapitāla tirgus savienības mērķiem,” teica Straupmane.

Komentāri

Meklēt

Important

Seko mums