Firmy Dindin i BIG opuszczają platformę Mintos

W ostatnich kilku miesiącach firmy pożyczkowe Dindin i BIG podjęły decyzję o wyjściu lub zamknięciu prowadzonej przez nie działalności pożyczkowej. Tym samym opuściły rynek Mintos i dokonały wykupu niespłaconych pożyczek.

W przypadku obu pożyczkodawców, operację tę przeprowadzono w uporządkowany sposób. 14 sierpnia 2018 roku firma BIG dokonała wykupu pożyczek o wartości 1,44 mln GEL (około 473 499 EUR), natomiast  25 września 2018 roku firma Dindin dokonała wykupu pożyczek o wartości 186 000 EUR.

W przypadku wykupionych pożyczek wszyscy inwestorzy otrzymali pozostałą do spłaty kwotę kapitału oraz naliczone od tych pożyczek odsetki. Dzięki inwestycjom w pożyczki udzielone przez BIG inwestorzy zarobili łącznie 124 613 GEL (około 40 975 EUR), co oznacza średnią roczną stopę zwrotu netto z inwestycji w wysokości 17,45%. W przypadku pożyczek udzielonych przez Dindin inwestorzy na platformie Mintos zarobili 44 261 EUR, co oznacza średnią stopę zwrotu netto z inwestycji w wysokości 11,1%.

Sytuacja ta jest jednoznacznym przykład tego, że inwestorzy byli w stanie osiągnąć korzyści dzięki inwestycjom dokonanym na platformie Mintos, mimo tego, że sprawy nie potoczyły się zgodnie z planem. Przed dodaniem firmy pożyczkowej do platformy Mintos nasz zespół ds. zarządzania ryzykiem przeprowadza wnikliwy proces due diligence, w ramach którego dokonuje oceny działalności firmy pożyczkowej i jej stabilności finansowej.

Po wejściu firmy pożyczkowej na platformę Mintos nadal prowadzimy monitoring jakości udzielanych przez nią pożyczek i jej stabilności finansowej. Dzięki temu monitoringowi oraz solidnym umowom prawnym i ścisłej współpracy z firmą pożyczkową jesteśmy w stanie znaleźć rozwiązanie w trudnych sytuacjach, które jest korzystne dla inwestorów, podobnie, jak miało to miejsce w przypadku BIG i Dindin.

 

Komentarze

Szukanie

Important

No posts found.

Podążaj za nami