Izmaiņas: jauna struktūra investīcijām Krievijā izsniegtos aizdevumos

26.01.2019

mintosblog

Sākot ar 28. janvāri tiks ieviesta jauna struktūra investīcijām Krievijā izsniegtos aizdevumos. Jaunā struktūra tiks ieviesta sakarā ar izmaiņām spēkā esošajos tiesību aktos, kas attiecas uz patēriņa kredītiem un mikrofinansēšanu Krievijas Federācijā, jo jaunais likums ierobežo patēriņa kredītu debitoru cesijas iespējas.

Kāds būs jaunais process?

Mintos investoriem joprojām būs iespēja investēt Krievijā izsniegtos aizdevumos, bet tas tiks darīts, investējot Mintos Finance Estonia OU (Mintos grupas uzņēmums) izsniegtajos aizdevumos kādam no Krievijas aizdevumu izsniedzēja saistītajiem uzņēmumiem.

Aizdevumu izsniedzēja saistītajam uzņēmumam izsniegto Mintos Finance Estonia aizdevumu atmaksa būs piesaistīta attiecīgā aizdevuma, kuru aizdevumu izsniedzēja saistītais uzņēmums būs izsniedzis aizdevumu izsniedzējam, atmaksai. Šis aizdevums savukārt tiks piesaistīts attiecīgā aizdevuma, kuru aizdevumu izsniedzējs būs izsniedzis aizņēmējam, atmaksai. Mintos Finance Estonia aizdevumi būs tieši nodrošināti ar prasījuma ķīlu, kas izriet no aizdevumu izsniedzēja izsniegtajiem aizdevumiem aizņēmējiem.

Gadījumā, ja aizņēmējs kavēs aizdevuma atmaksu 60 vai vairāk dienas, aizdevumu izsniedzēja saistītais uzņēmums nodrošinās šī aizdevuma prasījumu atpirkšanu no investoriem.

Mintos ir izveidojis jaunu struktūru, lai investoriem dotu iespēju investēt arī aizdevumos, ko izsniedz tie Krievijas aizdevumu izsniedzēji, kuriem pašlaik nav saistīta uzņēmuma (Dozarplati, Lime Zaim). Šis risinājums investoriem nodrošina iespēju investēt Mintos Finance Estonia OU izsniegtos aizdevumos Mintos Finance SIA (abi uzņēmumi ietilpst Mintos grupā).

Katrs aizdevums, ko Mintos Finance Estonia OU izsniegs Mintos Finance SIA, tiks piesaistīts attiecīgam aizdevumu izsniedzēja izsniegtam aizdevumam gala aizņēmējam. Mintos Finance Estonia aizdevumi tiks nodrošināti ar prasījumu ķīlu, kas izriet no aizdevumu izsniedzēja izsniegtajiem aizdevumiem aizņēmējiem.

Ja aizņēmēja aizdevuma atmaksa kavēsies 60 dienas, aizdevumu izsniedzējs nodrošinā attiecīgās no Mintos Finance saņemtās aizdevuma daļas pilnīgu atmaksu Mintos Finance, kā arī uzkrāto procentu atmaksu, turklāt aizdevumu izsniedzējs nodrošinās Mintos Finance Estonia-Mintos Finance aizdevuma prasījumu atpirkšanu no investoriem.

Kā tas ietekmēs esošās investīcijas un aizdevumus Mintos aizdevumu tirgū?

Investori, kuri veiks investīcijas saskaņā ar jauno struktūru, joprojām iegūs pieeju Krievijā izsniegtiem aizdevumiem. Iepriekš investori ieguva tiešu prasību pret gala aizņēmēju. Jaunajā scenārijā investori iegūs prasījumu pret aizdevumu izsniedzēja saistīto uzņēmumu (Kviku un Metrokredit), bet Dozarplati un Lime Zaim gadījumā aizdevumu izsniedzēji nodrošinās atpirkšanas garantiju. Abos gadījumos aizdevumi būs nodrošināti ar prasījuma ķīlu, kas izriet no aizdevumu izsniedzēja izsniegtajiem aizdevumiem gala aizņēmējam.

Ņemot vērā, ka veiktās investīcijas joprojām būs piesaistītas attiecīgajam aizņēmējam izsniegto aizdevumu izpildei, pašreizējās Auto Invest funkcijas investīciju veikšanai Krievijā izsniegtos aizdevumos paliks spēkā arī aizdevumiem, kas tiks izvietoti Mintos aizdevumu tirgū saskaņā ar jauno struktūru. Ja investīciju struktūras izmaiņas ietekmē Tavus investēšanas nosacījumus, lūdzu, attiecīgi pielāgo savus Auto Invest iestatījumus.

 

Komentāri