Izmaiņas “Lendo” ieguldījumu struktūrā

21.12.2018

mintosblog

Gruzijas nebanku kredītu nozarē drīzumā stāsies spēkā jauni noteikumi. Šie noteikumi, kurus apstiprinājusi Gruzijas Nacionālā banka, paredz ierobežot apgrūtināto (ieķīlāto) aktīvu rādītāju.

Saskaņā ar jaunajiem Gruzijas noteikumiem nebanku kredītdevēju apgrūtinātie aktīvi nedrīkstēs pārsniegt 90 % no kapitāla. Faktiski tas nozīmē, ka nebanku kredītdevējiem turpmāk tiks liegts nozīmīgā apjomā ieķīlāt aktīvus par labu saviem kreditoriem. Šie noteikumi stāsies spēkā 2019. gada 1. janvārī.

Šī iemesla dēļ “Lendo” ieguldījumu struktūrā tiks izdarītas izmaiņas. Ieguldījumu struktūra, ko “Lendo” izmanto aizdevumu izsniegšanai, ir netieša struktūra. Netieša struktūra nozīmē, ka jūs uzņematies kredītrisku attiecībā uz aizņēmēja kredītu, ieguldot aizdevumā, ko kāds no “Mintos” grupas uzņēmumiem izsniedzis “Lendo”, bet kredīta atmaksa ir atkarīga no aizņēmēja maksājumiem.

Iepriekš visi aizdevumi, ko “Lendo” izsniedza ar “Mintos” starpniecību, bija nodrošināti ar ķīlu, par kuru kalpoja “Lendo” kredītportfelis. Saskaņā ar jaunajiem noteikumiem, “Lendo” turpmāk kredītportfeļa vietā ieķīlās 100 % savu kapitāla daļu, lai nodrošinātu aizdevumus, ko tas izsniedz tirgū.

Kopumā izmaiņas regulējumā jūs kā investoru ietekmēs minimāli, bet nodrošinās, lai sadarbība ar aizdevumu izsniedzēju atbilstu noteikumiem. Ja jums ir kādi jautājumi, lūdzam sazināties ar mūsu Investoru apkalpošanas komandu, izmantojot e-pasta adresi [email protected].

Komentāri