Mintos 2018. gada pārskats

28.01.2019

mintosblog

Esam apkopojuši mūsu 2018. gada sasniegumus un tagad piedāvājam Tev plašāku ieskatu aizvadītā gada svarīgākajos notikumos Mintos aizdevumu tirgū, kā arī nākotnes iecerēs, kas tiks realizētas jau tuvākajā laikā.

No sarunām ar mūsu komandu esam apkopojuši svarīgākos skaitļus un vārdus, vērtības un citātus. Ceram, ka novērtēsi Mintos 2018. gada veiksmes stāstu, jo tieši Tu mums lielā mērā palīdzēji sasniegt līdera pozīciju Eiropas investīciju aizdevumos tirgū.

 

“Mintos 2018. gada astoņi nozīmīgākie notikumi” pēc mūsu komandas ieskatiem

Aizvadītais gads Mintos aizdevumu tirgū bija notikumiem bagāts, un mūsu komanda ir izvēlējusies astoņus spilgtākos sasniegumus:

DIVERSIFIKĀCIJA – pateicoties jauniem aizdevumu piedāvājumiem un investoriem, jaunās valstīs un jaunos kontinentos.

JAUNAS FUNKCIJAS – vesela virkne to! Un lielākā daļa jauno funkciju ir pieejamas gandrīz tikai Mintos: investīciju stratēģijas, otrreizējā tirgus Auto Invest, divu faktoru autentifikācija un Mintos reitings.

MILJARDS – augustā mēs sasniedzām 1 miljarda eiro atzīmi investīcijām Mintos izvietotajos aizdevumos un jau 2018. gada decembrī bijām ļoti tuvu 1,5 miljardiem eiro.

PAPLAŠINĀŠANĀS – mēs divkārt palielinājām savu komandu un pārcēlāmies uz divreiz lielāku ofisu.

PIESAISTE – līdz 2018. gada decembra beigām piesaistījām (gandrīz) 100 000 investoru.

IZVĒLE – mēs esam ievērojami palielinājuši Mintos investoriem pieejamo maksājumu iespēju skaitu.

PIRMAIS RAUNDS – mēs piesaistījām piecu miljonu eiro investīcijas pirmajā raundā jeb A sērijā, lai turpinātu mūsu produktu un pakalpojumu attīstīšanu.

IZAUGSME – mēs esam kļuvuši par Eiropā lielāko tirgu investīcijām aizdevumos (saskaņā ar P2P-Banking).

 

Mintos misija: investoru pieredzes uzlabošana

 

Intervija ar Mintos vadītāju un līdzdibinātāju Mārtiņu Šulti

Martins Sulte, CEO and Co-Founder

„Veiksmīgas un peļņu nesošas uzņēmējdarbības pamatā ir investēšana cilvēkos un produktā, vienlaikus nebaidoties šur tur arī eksperimentēt”

Kādi ir Mintos plāni 2019. gadā? Vai šie plāni ir saskaņā ar Mintos biznesa stratēģiju, vai arī daži lēmumi nākamajam gadam tika pieņemti, izejot no 2018. gadā sasniegtā

M. Š.: Mūsu turpmākā darbība ir loģisks turpinājums tam, ko darām jau kopš 2015. gada. 2018. gada novembrī mēs pirmajā raundā (A sērijā) piesaistījām investīcijas piecu miljonu eiro apmērā, un šis kapitāla pieaugums tiks izmantots mūsu produktu klāsta paplašināšanā gan esošajiem, gan jaunajiem investoriem Mintos aizdevumu tirgū. Īstenojot uzņēmuma plānus aizvadītajā gadā, mēs jau bijām noteikuši 2019. gada plānus. Piemēram, šogad mūsu uzmanības centrā būs starptautisku bankas konta numuru (IBAN) nodrošināšana un Mintos debetkartes ieviešana, taču pie šo jautājumu realizēšanas mēs sākām strādāt jau pērn. Paredzam, ka mūsu pieteikums Eiropas e-naudas licencei tiks apstiprināts līdz 2019. gada 2. ceturkšņa beigām, un tas uzlabos mūsu investoru kopējo pieredzi.

Mintos lielu vērību pievērš mūsu investoru pieredzei, un Eiropas e-naudas licence nodrošinās ērtāku pieeju un vēl lielāku drošību Mintos investoru līdzekļiem. Nodrošinot vislabāko iespējamo pieredzi mūsu investoriem ar pieejamo tehnoloģiju un Mintos know-how palīdzību, mēs turpināsim paplašināties pasaules tirgū, piesaistot jaunus aizdevumu izsniedzējus un jaunus aktīvos investorus. Lai īstenotu izaugsmi un produktu attīstību, mēs turpināsim paplašināt mūsu komandu, piesaistot augsta līmeņa profesionāļus. Visi šie aspekti ir savstarpēji saistīti, līdz ar to 2019. gada plāni nav atsevišķi izdalāmi. Tie ir turpmāka mūsu sākotnējo plānu attīstība, un mēs esam apmierināti ar Mintos aizdevumu tirgus progresu.

Kurš, Tavuprāt, bija nozīmīgākais Mintos sasniegums 2018. gadā?

M. Š.: Ievērojamākais pērnā gada Mintos sasniegums bija straujā izaugsme, saglabājot rentabilitāti. Papildus tam mēs piesaistījām arī lielu skaitu jaunu investoru, pateicoties esošo investoru ieteikumiem (63% no visiem jaunajiem Mintos investoriem). Esam ļoti apmierināti, ka spējam noturēt vairāk nekā 90% aktīvo investoru. Tieši gadumijā mēs sasniedzām 100 000 reģistrēto investoru skaitu. 2018. gada augustā mēs sasniedzām 1 miljarda eiro atzīmi, caur Mintos aizdevumu tirgu investēto līdzekļu apmērā, un tikai četrus mēnešus vēlāk tiem pievienojām vēl 0,5 miljardus eiro, sasniedzot 1,5 miljardu eiro investīcijas aizdevumos. Saskaņā ar vairākiem avotiem, Mintos ir kļuvis par lielāko spēlētāju Eiropā, vērtējot pēc tirgus daļas. Ikviens Mintos komandā ir gandarīts par mūsu darba rezultātiem!

Kuras no savām personīgajām 2018. gada atziņām Tu plāno integrēt jaunos 2019. gada biznesa izaicinājumos?

M. Š.: Pērn es vēl vairāk nostiprināju pārliecību, ka veiksmīga uzņēmuma priekšnoteikums ir laba komanda, kura strādā ar prieku, un tādējādi izstrādā kvalitatīvus produktus un pakalpojumus. Labs produkts galu galā atnes lielu peļņu, un šāds rezultāts apmierina visus iesaistītos. Veiksmīgas un peļņu nesošas uzņēmējdarbības pamatā ir investēšana cilvēkos un produktā, vienlaikus nebaidoties šur tur arī eksperimentēt.

 

Mūsu produktu komandu iedvesmo mūsu investori

 

Intervija ar Mintos produktu vadītāju Mārci Goģi

Marcis Gogis, Head of Product

Kādi ir Mintos produkta attīstības plāni 2019. gadā?

M. G.: Mūsu galvenās prioritātes ir nodrošināt IBAN kontus un debetkartes mūsu investoriem. Mēs strādāsim arī pie mobilās lietotnes izveides. Lielisks iedvesmas avots turpmākai darbībai un inovācijām ir neizpildīto darbu saraksts. No tā rodas vairums jauno ideju, kuras iedvesmo Mintos investoru sniegtās atsauksmes.

Kurus Mintos aizdevumu tirgus aspektus Tu gribi uzlabot 2019. gadā, lai investoriem dotu vēl lielāku vērtību?

M. G.: Mēs gribam, lai Mintos investori gūst maksimālu labumu no mūsu Auto Invest rīka. Tas tiks panākts, investoriem sniedzot vēl plašāku ieskatu un statistiku par katru Auto Invest stratēģiju. Līdztekus tam mēs turpināsim uzlabot Mintos aizdevumu tirgus lietotāja pieredzi.

Kā Mintos investori palīdz veidot produktu?

M. G.: Daloties ar savām atsauksmēm, kuras mēs ļoti novērtējam. Mums ir iespaidīgs nerealizēto ideju saraksts, kas nāk no mūsu investoriem, un, strādājot pie konkrētas funkcijas, mēs vienmēr ieskatāmies iepriekš saņemtajās piezīmēs, lai uzlabotu esošo funkcionalitāti. Grūti iedomāties, kā mēs varētu strādāt, ja nesaņemtu investoru komentārus, tāpēc Mintos komanda ir bezgala pateicīga par tiem.

Vai 2019. gadā Mintos vairāk koncentrēsies uz finanšu tehnoloģiju nozares tendencēm vai izstrādās savas inovācijas?

M. G.: Protams, mēs turpināsim strādāt pie mūsu pamatprodukta, kura kvalitāti pierāda mūsu līdzšinējie sasniegumi. Šis pamatprodukts ir investīcijas aizdevumos, un mēs to turpināsim padarīt lietotājam draudzīgāku, vienlaikus pievienojot papildu funkcijas, kuras izstrādās mūsu komandas, iedvesmojoties no investoru sacītā. Mūsu uzņēmumam attīstoties, ir paplašinājies gan Mintos, gan visu ieinteresēto pušu redzesloks, tāpēc mēs īstenosim arī jaunas iniciatīvas. Attiecībā uz produktu divas svarīgākās iniciatīvas ir IBAN konta numuru un debetkaršu nodrošināšana Mintos investoriem.

 

Mintos izaugsmes rādītāji 2018. gadā

 

1044,4 miljoni – kopējās investīcijas (EUR) Mintos izvietotajos aizdevumos 2018. gadā*      

31 – Mintos aizdevumu tirgum pievienoto aizdevumu izsniedzēju skaits 2018. gadā*     

13 – 2018. gadā Mintos aizdevumu tirgum pievienoto jauno valstu skaits, kurās atrodas aizdevumu izsniedzēji*

10 – valstu skaits, no kurām Mintos aizdevumu tirgum 2018. gadā pievienojās jauni investori*

20,9 miljoni – investoriem izmaksāto procentu summa (EUR) 2018. gadā*   

55 089 – jauno reģistrēto investoru skaits 2018. gadā*  

2 – 2018. gadā ieviesto jauno valodu skaits*

28 – jaunu cilvēku skaits, kuri 2018. gadā pievienojās Mintos komandai*

*Kopējie Mintos rādītāji 2019. gada pirmajā nedēļā: 58 aizdevumu izsniedzēji, 28 aizdevumu izsniedzēju valstis, 70 investoru valstis, 31,8 miljoni eiro investoriem izmaksātajos procentos, 101 673 investori, 7 valodas, 62 cilvēki Mintos komandā, 1,51 miljardi eiro kopējās investīcijās aizdevumos.

Avots: Mintos, 2019. gada janvāris

 

Komentāri