Mintos aizdevumu tirgū tagad pieejami Latvijā izsniegti MoneyMetro aizdevumi

16.08.2017

mintosblog

Turpmāk Mintos aizdevumu tirgū būs iespējams investēt arī Latvijā izsniegtos MoneyMetro patēriņa kredītos. MoneyMetro pilnībā pieder ExpressCredit grupai – Latvijā vadošai patērētāju finanšu pakalpojumu ķēdei, kas Mintos aizdevumu tirgū jau izvieto patēriņa kredītus, izsniegtus ar Banknote zīmolu.

Mintos aizdevumu tirgū pieejamie MoneyMetro aizdevumi būs vidēji EUR 400 apmērā ar 12 mēnešu atmaksas termiņu. Paredzēts, ka investoru neto peļņa sasniegs 11.5% gadā.

Aizdevumiem, kuru atmaksa kavēsies ilgāk par 60 dienām, tiks piedāvāta atpirkšanas garantija. MoneyMetro saistību izpildi garantēs ExpressCredit grupa. Vismaz 5% no katra Mintos aizdevumu tirgū pieejamā aizdevuma MoneyMetro paturēs savā bilancē kā savu līdzdalību aizdevumā.

MoneyMetro specializējas patēriņa kredītu izsniegšanā, koncentrējoties uz klientiem ar vidējiem un vidēji augstiem ienākumiem un viņu finanšu vajadzībām dažādās dzīves situācijās. Zīmols tika izveidots 2016. gadā nogalē, atklājot filiāles trīs lielāko Latvijas pilsētu centros. 2017. gada aprīļa beigās MoneyMetro kredītportfelis pārsniedza vienu miljonu eiro, savukārt uzņēmuma reģistrētais pamatkapitāls ir EUR 569 000.

ExpressCredit dibināts 2009. gadā. Izmantojot dažādus zīmolus, tostarp Banknote un MoneyMetro, tas ir kļuvis par uzticamu partneri vairāk nekā 300 000 cilvēku visā Latvijā. ExpessCredit ir otrs lielākais nebanku patēriņa kredītu izsniedzējs Latvijā. Uzņēmums piedāvā patēriņa kredītus, starptautiskus naudas pārskaitījumus ar Western Union, kā arī ar personisko īpašumu nodrošinātus aizdevumus (lombarda aizdevumus) 91 filiālē visā Latvijā.

Kopš 2015. gada ExpressCredit parādzīmes ir iekļautas NASDAQ OMX Baltijas parāda vērtspapīru sarakstā, un ir pieejamas brīvā tirdzniecībā. Uzņēmums ir arī Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas un Latvijas Lombardu asociācijas biedrs. Citu vērtīgu informāciju par grupu vari apskatīt šajā prezentācijā.

Līdz šim, izmantojot Mintos aizdevumu tirgu, ir finansēti Banknote aizdevumi jau vairāk nekā 37 miljonu eiro apmērā.

“Ņemot vērā veiksmīgo Banknote aizdevumu finansēšanu Mintos aizdevumu tirgū, mēs ar prieku paplašinām mūsu sadarbību, aizdevumu tirgum pievienojot arī MoneyMetro aizdevumus. Šie aizdevumi ir jauns produkts klientu segmentam ar augstākiem ienākumiem, kas izveidots, balstoties mūsu padziļinātajās zināšanās par Latvijas patēriņa kredītu tirgu,” komentē ExpressCredit valdes loceklis Kristaps Bergmanis.

Lai iegūtu pieeju MoneyMetro aizdevumiem, investori investēs Mintos Finance izsniegtos aizdevumos MoneyMetro, kuru atmaksa ir atkarīga no aizņēmēja maksājumiem. Katrs aizdevums, ko Mintos Finance izsniedz MoneyMetro, ir piesaistīts attiecīgam MoneyMetro izsniegtam aizdevumam gala aizņēmējam.

Mintos Finance ir Mintos grupas uzņēmums. Detalizēts struktūras apraksts ir pieejams Mintos Finance aizdevuma līgumā un cesijas līgumā.

Atbilstoši IAS24 starptautiskā grāmatvedības standarta definīcijai MoneyMetro ir ar Mintos saistīta puse.

Ja Tu sava investīciju portfeļa izveidē izmanto Auto Invest rīku un gribi investēt jaunos MoneyMetro izsniegtos aizdevumos, lūdzu, pievieno MoneyMetro savam aizdevumu izsniedzēju sarakstam. Ar Auto Invest Tu taupīsi laiku un nekad nepalaidīsi garām iespēju investēt!

Komentāri