Mintos ohlédnutí se za rokem 2018

24.04.2019

mintosblog

Rok 2018 byl pro nás skvělým rokem, pokračovali jsme v silném růstu našeho podnikání a komunity. Stali jsme se lídrem na evropském trhu s investičními půjčkami, jak bylo oznámeno nezávislým fintech zpravodajským webem p2p-banking.com, Mintos měl v druhém pololetí roku 2018 největší objem nových investic v porovnání se obdobnými společnostmi.

Naše investorská základna se více než zdvojnásobila. Rok 2018 jsme začali s 43 457 investory a na konci prosince jsme popřáli „Šťastný nový rok“ téměř 100 000 investorům.

V roce 2018 se investice na tržišti více než ztrojnásobili, z 332 milionů EUR investovaných do 1,6 milionu nových úvěrů v roce 2017 na 1,044 miliardy EUR investovaných do 4,8 milionu nových úvěrů v roce 2018. V srpnu jsme dosáhli milníku 1 miliardy EUR investované do půjček na tržišti a rok 2018 jsme uzavřeli s celkovou sumou 1,5 miliardy EUR investované do 6,9 milionu úvěrů od založení společnosti.

Naším cílem nadále zůstává poskytovat skvělou a transparentní investiční zážitek pro naše investory. Abychom udrželi krok s rostoucím tržištěm a udrželi vysokou kvalitu služeb, tak investujeme do našeho týmu a vybavení. V roce 2018 se k nám připojilo 23 nových kolegů a my, abychom měli kam umístit rostoucí tým, se rozhodli investovat do nových kanceláří.

V roce 2018 se na Mintos tržiště připojilo 31 nových poskytovatelů půjček, což na mapě světa znamená 13 nových zemí: Arménie, Filipíny, Jižní Afrika, Kazachstán, Keňa, Kolumbie, Kosovo, Mexiko, Moldavsko, Severní Makedonie, Spojené království, Ukrajina, Zambie. Investoři nyní mohou diverzifikovat svá portfolia úvěry, které jsou poskytovány v 28 zemích z celého světa.

Důsledkem velkého růstu tržiště se také naše tržby více než zdvojnásobily z 2,137 milionů EUR v roce 2017 na 4,647 milionů EUR v roce 2018. Nadále investujeme do dalšího rozšiřování a budoucího rozvoje. Přes všechny tyto investice jsme zůstali ziskoví a čistý zisk na konci roku 2018 činil 13 tis. EUR.

Zisk za rok zahrnuje náklady ve výši 51 tis. EUR (45 tis. EUR v roce 2017) související s reálnou hodnotou mezd vyplacených pomocí akcií, které jsou rozeznány během daného období. Svojí povahou, tyto platby nezohledňují skutečné obchodní výsledky společnosti a nepovažujeme je za součást výsledků společnosti. V případě vyloučení těchto nákladů by v roce 2018 zisk dosáhl výše 65 tis. EUR a v roce 2017 241 tis. EUR.

V roce 2018 jsme představili a zprovoznili mnoho nových funkcí, které zlepšily uživatelské pohodlí: Minto hodnocení rizika, které hodnotí finanční a provozní stabilitu poskytovatelů půjček, zvyšuje transparentnost tržiště a pomáhá investorům při jejich rozhodování, zda investovat či neinvestovat do konkrétních půjček. Auto Invest je nyní také zprovozněn na Sekundární trhu a přichází se třemi inovativními investičními strategiemi, které pomáhají investorům šetřit čas a úsilí. Tvrdě jsme pracovali na zdokonalení bezpečnosti a pohodlí investorů, přidali jsme možnosti jako přímý bankovní převod a dvou faktorovou autentizaci.

Ve společnosti Mintos bereme dodržování předpisů velmi vážně. Investovali jsme do požadavků na GDPR, které v EU vstoupily v platnost 25. května 2018. A přestože platforma Mintos není momentálně regulována z hlediska praní špinavých peněz (AML), tak jsme rozšířili náš AML tým a jeho postupy. V neposlední řadě jsme také zavedli nový online proces ověření totožnosti a prověřování všech uživatelů registrovaných na tržišti.

Naše úsilí bylo oceněno mnoha uznáními od mezinárodních médií a odborníků. Pozitivní zpětná vazba od našich investorů vyvrcholila oceněním AltFi „People’s Choice Award“ 2018, kterou jsme získali již potřetí v řadě po letech 2016 a 2017.

Výhled na rok 2019

V roce 2019 budeme pokračovat v růstu, jak poptávky investorů, tak i v množství nabízených úvěrů a zaměříme se na diverzifikaci napříč různými zeměpisnými oblastmi, měnami a bezpečností Mintos tržiště.

Skupina Mintos plánuje spuštění bankovního účtu a debetní karty, která přinese Mintos zákazníkům další přidanou hodnotu. Evropská žádost o licenci na poskytovatele služeb elektronických peněz byla předložena a očekáváme její získání do konce 3. čtvrtletí 2019. Skupina Mintos si zajistila další rozvoj v listopadu 2018 získáním finanční prostředky ve výši 5 milionů EUR.

Komentáře