Mintos platformai pievienojas nebanku aizdevumu izsniedzējs no Rumānijas

25.01.2017

mintosblog

Ar prieku paziņojam, ka Mintos platformai ir pievienojies Rumānijā vadošais nebanku hipotekāro kredītu izsniedzējs Extra Finance, kas Mintos platformā izvietos hipotekāros kredītus.

Platformā izvietotie kredīti būs robežās no EUR 5000 līdz EUR 250 000 ar atmaksas termiņu no 6 līdz 60 mēnešiem. Paredzams, ka neto gada peļņa būs no 10% līdz 12%. No katra Mintos platformā izvietotā kredīta Extra Finance savā bilancē paturēs vismaz 10% kā savu līdzdalību aizdevumā.

Aizdevumu izsniedzējs Extra Finance piedāvās investīciju iespējas eiro un Rumānijas lejās (RON).

Pēdējo trīs gadu laikā Extra Finance ir vairāk nekā dubultojis savu kredītportfeli, galvenokārt izsniedzot hipotekāros kredītus. Pašlaik kreditētājs meklē iespējas paplašināt savu produktu klāstu.

Extra Finance darbojas vairāk nekā astoņus gadus, un tam ir filiāles trīs pilsētās. Jau tuvākajā nākotnē uzņēmums plāno atvērt jaunas filiāles un paplašināt savu darbību. Turklāt Extra Finance sadarbojas ar lielākajiem kredītbrokeriem Rumānijā, tajā skaitā Kiwi un Adwiser.

„Līdzko mēs uzzinājām par savstarpējo aizdevumu platformu Mintos, mēs sapratām, ka mūsu mērķi un ambīcijas ir līdzīgas. Šī iemesla dēļ mēs esam ieinteresēti sadarboties ar mūsu sektora līderiem. Manuprāt, Mintos komandas locekļi ir gatavi iekarot pasauli, un Extra Finance mērķis ir viņiem palīdzēt sasniegt šo mērķi,” atzīst Extra Finance vadītājs Stefans Dumitru.

Tipiskais Extra Finance klients ir privātais nekustamā īpašuma īpašnieks. Šādiem cilvēkiem ir nepieciešams elastīgs risinājums izdevumu segšanai, piemēram, medicīnas precēm vai sava privātā parāda refinansēšanai. Šādās situācijās viņi vēršas pie Extra Finance, lai tas nodrošinātu viņiem pagaidu finansējumu, līdz ir iespējams pārdot īpašumu vai refinansēt kredītu bankā.

Pagājušajā gadā Extra Finance ieņēmumi sasniedza 13,5 miljonus eiro, savukārt peļņa bija nedaudz vairāk kā 1,8 miljoni eiro. Uzņēmuma kredītportfelis bija 9,3 miljoni eiro.

„Mēs esam priecīgi, ka Extra Finance ir pievienojies Mintos platformai, ļaujot mūsu investoriem investēt Rumānijā izsniegtos kredītos, tādējādi paplašinot viņu investīciju iespējas. Rumānija ir viena no straujāk augošajām ekonomikām Eiropas Savienībā. Tās tirgus ar 20 miljoniem iedzīvotāju piedāvā plašas iespējas tādiem kreditētājiem kā Extra Finance,” atzīmē Mintos kredītdevēju attiecību vadītājs Jānis Praņēvičs.

Lai iegūtu pieeju Extra Finance kredītiem, investoriem būs iespēja investēt Mintos Finance, kas ir Mintos grupas sabiedrība, izsniegtajos kredītos Extra Finance, kuros atmaksa ir atkarīga no aizņēmēja maksājumiem. Katrs kredīts, ko Mintos Finance izsniegs Extra Finance, būs piesaistīts atsevišķam Extra Finance izsniegtam kredītam gala aizņēmējam.

Detalizēts struktūras apraksts pieejams Mintos Finance kredīta līgumā un nodošanas vienošanās.

Pašlaik Mintos investori var investēt Čehijas Republikā, Dānijā, Igaunijā, Gruzijā, Latvijā, Lietuvā, Polijā, Bulgārijā un tagad arī Rumānijā izsniegtos aizdevumos.

Komentāri