Mintos Tech Stash – sadarbīgas mācīšanās priekšrocības

18.02.2020

mintosblog

Izaugsmes domāšanas veids mums, Mintos, ir noderīgs orientieris neskaitāmām funkcijām visā uzņēmumā. Tas kalpo kā vadlīnija jaunu darbinieku piesaistes un lēmumu pieņemšanas procesā. Tas ir mūsu vadmotīvs, izstrādājot produktus un pakalpojumus.

Investori noteikti ir pamanījuši, ka daudzi ar produktiem un pakalpojumiem saistītie lēmumi tiek pieņemti sadarbībā ar viņiem, Mintos gala lietotājiem. Šis ir viens no avotiem, kur mēs smeļamies resursus turpmākajām darbībām, rodot atbildi uz jautājumu “ko” darīt. Otrs avots ir mūsu komandas un nozares sabiedroto zināšanas, kas mums palīdz saprast, “kā” izstrādāt risinājumus iepriekš definētajām vajadzībām.

Mūsu komandu sadarbīgās mācīšanās iedvesmots, Mintos produktu vadītājs Mārcis Goģis nāca klajā ar iniciatīvu mācīties kopā ar mūsu vides profesionāļiem.

Un tā šī gada sākumā tika izveidots Mintos Tech Stash!

Attīstība iekšienē, dalīšanās ārēji

Tikšanās ir kļuvušas par neatņemamu iekšējās kultūras daļu modernos tehnoloģiju uzņēmumos. Tās veicina zīmola atpazīstamību un dara brīnumus darba devēja zīmola labā. Atvērta tipa iekšējās tikšanās ir veids, kā uzņēmumi var palīdzēt saviem darbiniekiem kļūt par ietekmīgiem nozares pārstāvjiem, dalīties jaunākajā informācijā par sasniegumiem un izmantotajām tehnoloģijām, kā arī iegūt pieeju talantiem vietējā tirgū. Plašākā mērogā tā ir iespēja profesionāļiem dalīties ar savām zināšanām, pieredzi un darba praksi. Tehnoloģiju nozarē strādājošie (un ne tikai) iedvesmo viens otru pielietot dažādas pieejas, un tas ir lielisks veids, kā komandas var izvairīties no rutīnas radīta “akluma”, kas ir neizbēgams izaicinājums, praktizējot nepārtrauktu domāšanu “ārpus rāmjiem”.

Izaugsmes domāšana sekmē tirgus izaugsmi

Kopienas tīkli ir vide, kurā profesionāļi var dalīties ar zināšanām un mācīties viens no otra, tādējādi kopīgi palielinot vērtību un dodot ieguldījumu konkrētajā ekosistēmā. Šāda veida sadarbīga mācīšanās dod neatsveramu pienesumu vietējo tirgu zināšanu kopumam. Mintos galvenais birojs, kurā (šobrīd!) notiek viss jaunu produktu izstrādes process, atrodas Latvijas galvaspilsētā Rīgā, kas ir mājvieta vairāk nekā 500 jaunuzņēmumiem (Latvijā ir 2,7 jaunuzņēmumi uz 10 000 iedzīvotāju). Tas nozīmē, ka mūsu ekosistēmu veido tūkstošiem IT profesionāļu, kas strādā pie dažādiem inovatīviem tehnoloģiju produktiem un pakalpojumiem. Tādi pasākumi kā Mintos Tech Stash sekmē visa tirgus attīstību, palielinot tā kopējo zinātības jeb “know-how” bāzi.

2019. gada novembrī mēs uzņēmām vispāratzītā devclub.lv 80. tikšanos, kurā tika runāts par mākslīgo intelektu un mašīnmācīšanos. Mūsu birojā rīkotās lekcijas un tīklošanu apmeklēja simts tehnoloģiju profesionāļi no Rīgas, radot mūsos pārliecību turpināt šajā sfērā iesākto.

Mintos Tech Stash

Šī gada 23. janvārī mēs organizējām pirmo Mintos Tech Stash. Tajā Mintos vadošais izaugsmes inženieris Andrejs Abrickis runāja par pāreju no monolīta uz sadalītu monolītu, savukārt mūsu viesis no Amazon Web Services (AWS) Anton Popovine klātienē demonstrēja, kā izmantot Amazon StageMaker pakalpojumus, lai apmācītu, attīstītu, pilnveidotu un izvietotu mašīnmācīšanās lietotni.

Mēs saņēmām vērtīgas atsauksmes. Viens no pirmās Mintos organizētās tikšanās apmeklētājiem pauda viedokli, ka pirmā uzstāšanās deva lielisku ieskatu Mintos aizdevumu tirgū notiekošajā, turklāt šis pasākums bija pieejams mazāk pieredzējušiem jomas pārstāvjiem. Es gribētu, lai jūs turpinātu dalīties ar Mintos pieredzi dažādās sfērās: datu drošībā, privātumā un liela apjoma transakciju pārvaldībā.

Mintos produkta un Mintos aizdevumu tirgus attīstībā un operāciju nodrošināšanā ir iesaistīta 60 cilvēku komanda, un tas mums ļauj apzināties, ka varam ar daudz ko dalīties un vēl vairāk mācīties no līdzgaitniekiem mūsu ekosistēmā. Pie Mintos kopienas izveidošanas strādājošā komanda ir ļoti motivēta attīstīt Tech Stash par ietekmīgu tīklošanas un zināšanu apmaiņas pasākumu.

Nākamā Tech Stash tikšanās norisināsies 2020. gada 26. martā, un mēs aicinām tajā piedalīties ikvienu, kurš ir ieinteresēts dalīties ar zināšanām un pavadīt laiku interesantu sarunu biedru vidū, baudot atspirdzinošus dzērienus un picu. Tiekamies Mintos!

Lai uzzinātu jaunāko informāciju par Tech Stash, noskatītos iepriekšējo tikšanos video un tiešraidē sekotu līdzi nākamajiem pasākumiem, seko mūsu Facebook grupai Mintos People.

Komentāri

Meklēt

Important

Seko mums