Pierwsza firma pożyczkowa z Ukrainy dołączyła do Mintos!

Mintos kontynuuje ekspansję geograficzną i z przyjemnością informuje, że do rynku dołączyła właśnie pierwsza firma pożyczkowa z Ukrainy! Dinero to najszybciej rozwijająca się internetowa firma pożyczkowa na Ukrainie, specjalizująca się w pożyczkach krótkoterminowych. Na platformie Mintos oferuje ona możliwość inwestycji w swoje pożyczki krótkoterminowe w euro. Szacowana roczna stopa zwrotu netto z inwestycji wyniesie do 9,5%.

Firma Dinero została założona w 2017 r. i do końca czerwca 2018 r. udzieliła ponad 59 000 pożyczek. Wartość jej portfela pożyczkowego netto na dzień 30 czerwca 2018 r. przekroczyła 2 mln euro. Głównym celem Dinero jest zapewnienie klientom szybkiego wsparcia w przypadku nieprzewidzianych wydatków. Do oceny zdolności kredytowej Dinero korzysta z różnych modeli scoringowych, w zależności od profilu socjodemograficznego klienta, opartego na takich parametrach jak m.in. wiek, historia kredytowa.

– Dinero jest dumny z tego, że dołącza do rynku Mintos. Obserwujemy, że takie rozwiązania jakie oferuje Mintos, są obecnie jednym ze światowych trendów na rynku finansowym, a Dinero jest pierwszą firmą mikrofinansową z Ukrainy, która dołącza do europejskiego rynku tego rodzaju – powiedział Ilya Vesely, CEO Dinero.

Wartość dostępnych na platformie Mintos pożyczek krótkoterminowych udzielanych przez Dinero na Ukrainie wyniesie od 20 do 360 euro, natomiast okres spłaty – od 7 do 30 dni. Inwestorzy mogą oczekiwać średniej rocznej stopy zwrotu netto z inwestycji do 9,5%.

Wszystkie pożyczki Dinero są zabezpieczone gwarancją wykupu, co oznacza, że każda pożyczka z opóźnieniem w spłacie większym niż 60 dni zostanie przez firmę odkupiona. W każdej pożyczce dostępnej na platformie Mintos Dinero zachowa 10 proc. udział, w ramach odpowiedzialności własnej.

Struktura inwestycji

Ze względu na wymogi prawne i interesy inwestorów użytkownicy platformy Mintos będą mogli zainwestować w pożyczki Dinero poprzez pożyczki udzielone przez Mintos Finance SIA (spółka grupy Mintos) spółce Mondoo SIA (spółka grupy Dinero).

Spłata każdej pożyczki udzielonej przez Mintos Finance spółce Mondoo będzie powiązana z odpowiadającą jej pożyczką udzieloną przez Mondoo spółce Dinero, a ta z kolei z pożyczką udzieloną pożyczkobiorcy przez Dinero. Pożyczki Mintos Finance będą bezpośrednio zabezpieczone zastawem na roszczeniach z tytułu pożyczek Dinero udzielonych pożyczkobiorcom.

Mintos Finance zapewni Mondoo finansowanie do 90% należności głównej z pożyczki, której Dinero udzielił swojemu klientowi. Natomiast Dinero, w ramach odpowiedzialności własnej, zachowa 10-proc. udział w każdej pożyczce. Dinero spłaci pożyczkę Mondoo w ratach, zgodnie ze spłatą odpowiadającej jej pożyczki udzielonej swojemu klientowi przez Dinero.

W przypadku, jeżeli pożyczkobiorca nie będzie spłacał pożyczki przez 60 dni lub więcej, Mondoo wypłaci w pełni, wraz z odsetkami, część pożyczki otrzymanej od Mintos Finance oraz wykupi roszczenia z tytułu pożyczek od inwestorów.

Opis struktury znajduje się w umowie pożyczkowej Mintos Finance i umowie cesji.

–  Z przyjemnością witamy Dinero w rodzinie Mintos. Naszym głównym celem w Mintos jest stworzenie globalnego rynku pożyczek, a ekspansja geograficzna to kluczowy element w osiągnięciu tego założenia. Mamy nadzieję, że nasi inwestorzy skorzystają z tej doskonałej okazji do dywersyfikacji portfela i zainwestują w pożyczki krótkoterminowe z Ukrainy –  powiedział Martins Sulte, CEO i współzałożyciel Mintos.

Typowy pożyczkobiorca Dinero ma 18–75 lat, środki z pożyczki przeznacza na nieprzewidziane wydatki osobiste. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) pożyczek wynosi 270%.

Od czasu powstania w 2017 r., czyli przez zaledwie osiem miesięcy działalności, firma Dinero udzieliła pożyczek na łączną kwotę ponad 4 mln euro. Spółka zatrudnia obecnie ponad 80 pracowników, a według stanu na dzień 30 czerwca 2018 r. liczba aktywnych klientów przekroczyła 37 000.

Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny inwestując w pożyczki Dinero z Ukrainy! Jeżeli korzystasz z narzędzia Auto Invest, pamiętaj o aktualizacji ustawień.

Komentarze