Tech Stash Mintos – zalety wspólnego uczenia się

18.02.2020

mintosblog

W Mintos, sposób myślenia o rozwoju stanowi dla nas pomocny punkt odniesienia dla wielu funkcji realizowanych w całej firmie. Wykorzystujemy go jako swego rodzaju wskazówkę w procesie rekrutacji i podejmowaniu decyzji. Kierujemy się tą wartością w trakcie opracowywania naszych produktów i usług.

Nasi inwestorzy doskonale wiedzą, że wiele decyzji dotyczących naszych produktów i usług podejmowanych jest we współpracy z nimi, jako użytkownikami końcowymi Mintos. Jest to jeden strumień, z którego pozyskujemy zasoby do realizacji naszych przyszłych działań, to jakże ważne „co” mamy robić. Drugi strumień wynika z wiedzy członków naszego zespołu i przedstawicieli branży, czyli w „jaki” sposób podchodzić do opracowania rozwiązań dotyczących tego wszystkiego „co” mamy zrobić.

Zainspirowany wspólną nauką realizowaną w ramach naszych zespołów, Marcis Gogis, Szef Produktu w Mintos, zaproponował wewnętrzną inicjatywę: uczmy się razem z profesjonalistami z naszego środowiska. 

Tak właśnie, na początku nowego roku narodził się Tech Stash Mintos.

Rozwijamy wewnętrznie, dzielimy się zewnętrznie

Spotkania stały się częścią standardowego pakietu kulturowego w firmach nowoczesnych technologii. Takie wydarzenia zwiększają świadomość marki i czynią cuda dla marki pracodawcy. Dzięki wewnętrznym otwartym spotkaniom, firmy mogą pomóc swoim pracownikom wyrosnąć na wpływowych mówców branżowych, dzielić się informacjami o swoich osiągnięciach i zastosowanych technologiach oraz wykorzystać pulę utalentowanych pracowników na lokalnym rynku. Jest to więc znakomita okazja dla profesjonalistów, by przy okazji realizacji wyższych celów, podzielić się wiedzą, doświadczeniem i praktykami zawodowymi. Pracownicy zajmujący równorzędne stanowiska techniczne (i nie tylko) inspirują się nawzajem w zakresie różnego podejścia do wykonywanej przez nich pracy, co jest doskonałą okazją dla zespołów, by wyjść poza rutynową „ślepoty”, która stanowi nieuniknione wyzwanie dla niezakłóconego „nieszablonowego” myślenia. 

Sposób myślenia o wzroście napędza rozwój rynku

Wykorzystując sieci społecznościowe, specjaliści wspólnie tworzą wartość i wnoszą wkład w konkretny ekosystem, dzieląc się swoją  wiedzą i ucząc się od siebie. Ta wspólna praktyka uczenia się ma wielką wartość dla zasobów wiedzy na lokalnych rynkach. W naszej centrali w Rydze, gdzie (obecnie!) realizujemy wszystkie nasze prace rozwojowe, jesteśmy otoczeni środowiskiem, w którym funkcjonuje ponad 500 startupów (Łotwa ma 2,7 startupów na 10 000 mieszkańców). Oznacza to, że nasz ekosystem jest domem dla tysięcy specjalistów z branży IT pracujących nad różnorodnymi innowacyjnymi produktami i usługami technologicznymi. Wydarzenia takie jak Tech Stash firmy Mintos przyczyniają się do rozwoju całego rynku poprzez rozwój jego wspólnej bazy wiedzy. 

W listopadzie 2019 roku byliśmy gospodarzem 80. spotkania dobrze znanego devclub.lv, w czasie którego zapoznaliśmy się ze sztuczną inteligencją i uczeniem maszynowym. Stu specjalistów technicznych z Rygi odwiedziło nasze biuro, by wygłosić odczyty i uczestniczyć w networkingu, utwierdzając nas w tym, że mamy i chcemy zrobić jeszcze więcej w tej dziedzinie. 

Tech Stash Mintos

W dniu 23 stycznia br. oficjalnie uruchomiliśmy Tech Stash firmy Mintos. Andrejs Abrickis, Główny Inżynier ds. Rozwoju w Mintos mówił o przechodzeniu od monolitu do rozproszonego monolitu, a gość Mintos z Amazon Web Services (AWS) Anton Popovine przeprowadził pokaz na żywo, jak korzystać z usług Amazon StageMaker do realizacji szkoleń, rozwoju, dostrajania i wdrażania aplikacji do maszynowego uczenia się. 

Informacje zwrotne, które otrzymaliśmy, były cenne. „Pierwsza rozmowa była znakomitą lekcją poglądową o tym, jak faktycznie funkcjonuje rynek Mintos, należy jednak podkreślić, że wydarzenie to było zrozumiałe dla mniej doświadczonych osób. Wspieram Was w dalszym dzieleniu się doświadczeniami Mintos zdobywanymi w różnych obszarach: bezpieczeństwa danych, prywatności lub zarządzania transakcjami o dużym obciążeniu”.powiedział jeden z gości obecnych na pierwszym spotkaniu zorganizowanym przez Mintos.

Mając 60 pracowników w Mintos, którzy pracują nad produktem Mintos oraz zajmują się rozwojem i funkcjonowaniem rynku Mintos, wiemy, jak wiele mamy, by podzielić się z innymi, i że jeszcze więcej mamy do nauczenia się od innych członków naszego ekosystemu. Zespół funkcjonujący w ramach społeczności Mintos jest bardzo zmotywowany, by przekształcić Tech Stash tak, aby stał się wpływowym wydarzeniem networkingowym i okazją do dzielenia się wiedzą.

Kolejne spotkanie Tech Stash zaplanowano na 26 marca 2020 roku. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, aby dołączyli do nas. Będziecie mogli podzielić się swoją wiedzą, pobyć w dobrym towarzystwie, czegoś się napić i zjeść pizzę. Do zobaczenia w Mintos! 

Aby dowiedzieć się więcej o Tech Stash, obejrzeć filmy z poprzednich spotkań i transmisję na żywo z nadchodzących spotkań, śledźcie naszą grupę społecznościową na Facebooku: Mintos People.

Komentarze

Szukanie

Important

No posts found.

Podążaj za nami