Wspierana przez Alibabę, platforma z południowo-wschodniej Azji oferująca finansowanie pożyczek konsumenckich wchodzi na rynek Mintos

Dzisiejszy dzień jest ekscytujący dla Mintos, gdyż z przyjemnością ogłaszamy, że firma Akulaku, wiodąca platforma z Azji Południowo-Wschodniej, która oferuje finansowanie pożyczek konsumenckich, właśnie weszła na rynek Mintos. 

Firma Akulaku została założona w 2016 roku. Oprócz działalności prowadzonej w Indonezji, firma oferuje swoje usługi również w Malezji, Wietnamie i na Filipinach. Wizją firmy jest stworzenie w południowo-wschodniej Azji społeczeństwa bezgotówkowego dzięki udzielanym pożyczkom.

Pod tym względem, firma Akulaku jest liderem w Azji Południowo-Wschodniej.

Na dzień 31 grudnia 2018 roku, wartość netto portfela pożyczek wynosiła ponad 85 mln USD. Ponadto, pożyczkodawca posiada silne wsparcie ze strony dobrze znanych międzynarodowych inwestorów, takich jak IDG Ventures, Sequoia Capital itp.

Na koniec 2018 roku, firma Akulaku zamknęła finansowanie w ramach serii D z firmą Ant Financial (wchodzącą w skład grupy Alibaba, jednej z największych na świecie spółek, tzw. jednorożców). W ten sposób Ant Financial stała się strategicznym udziałowcem firmy Akulaku. W przyszłości, Akulaku będzie pogłębiać swoją współpracę z Ant Financial i jej ekosystemem spółek, wchodząc w coraz szybciej rosnące segmenty cyfrowe oraz udostępniając wyższej jakości aktywa swoim partnerom.

Od założenia do końca 2018 roku, firma Akulaku pozyskała ponad 15 mln zarejestrowanych użytkowników, ponad 2,4 mln pożyczkobiorców, a jej aplikację ściągnięto 23 miliony razy. Ponadto, od momentu rozpoczęcia swojej działalności, firma udzieliła 32 mln pożyczek o wartości 630 mln USD.

Akulaku: Nawiązanie współpracy z Mintos stanowi znakomitą okazję

„Europejski rynek inwestycyjny jest olbrzymi i bardzo innowacyjny. Mintos, będąc największym rynkiem do inwestycji w pożyczki w Unii Europejskiej, dzięki wysokiemu profesjonalizmowi w obszarze finansów i wykorzystywaniu zaawansowanej technologii, zapewnia dobrą obsługę dla swojej bazy klientów. Dlatego też, firma Akulaku, jako internetowa platforma, oferująca finansowanie pożyczek konsumenckich, która koncentruje się na rynku Azji Południowo-Wschodniej, docenia profesjonalizm funkcjonowania rynku Mintos i możliwości jakie on nam oferuje”.

„Jesteśmy przekonani, że dzięki takiemu samemu innowacyjnemu DNA w obszarze fintech, współpraca pomiędzy Mintos a Akulaku będzie przebiegać bez żadnych problemów. Firma Akulaku wierzy, że jest to znakomita okazja, aby za pośrednictwem rynku Mintos nawiązać długofalową współpracę z inwestorami z całego świata” – mówi Li Wenbo, współzałożyciel Akulaku.

Inwestorom działającym na rynku Mintos firma Akulaku udostępnia w EUR krótkoterminowe i ratalne pożyczki, których udziela w Indonezji. Średnia wartość udzielanych przez nią krótkoterminowych pożyczek wynosi 45 EUR, a termin ich spłaty to 30 dni. W przypadku pożyczek ratalnych, średnia wartość pożyczki to 120 EUR, a okres spłaty może wynosić do 12 miesięcy.

Wszystkie pożyczki udostępniane przez firmę Akulaku na platformie Mintos posiadają zabezpieczenie w postaci gwarancji wykupu. Pożyczki zostaną wykupione w przypadku, gdy zaległość w ich spłacie wyniesiei ponad 60 dni. Ponadto, pożyczkodawca zachowa 10-proc. udział w każdej pożyczce udostępnianej na rynku Mintos, tym samym wiążąc swoje interesy z interesami naszych inwestorów.

Inwestorzy będą mieć możliwość inwestowania w pożyczki udzielane przez Akulaku poprzez inwestycje dokonywane w pożyczki udzielane spółce holdingowej Akulaku przez Mintos Finance SIA, która jest spółką grupy Mintos, a których spłaty zależą od spłat dokonywanych przez pożyczkobiorcę. Każda pożyczka udzielona firmie Akulaku przez Mintos Finance będzie powiązana z odnośną pożyczką udzieloną przez Akulaku ostatecznemu pożyczkobiorcy. Firma Mintos Finance jest spółką grupy Mintos. Szczegółowy opis nowej struktury jest dostępny w umowie pożyczkowej Mintos Finance i umowie cesji.

Nie przegap tej znakomitej okazji do dywersyfikacji swojego portfela inwestycyjnego i do swojej struktury inwestycji dodaj nowy kraj, czyli Indonezję! Jeśli korzystasz z narzędzia Auto Invest i chcesz skorzystać z tej nowej okazji do inwestowania w pożyczki, musisz dokonać odpowiedniej aktualizacji swoich ustawień.

 

Komentarze

Szukanie

Important

No posts found.

Podążaj za nami