Změny v investiční struktuře společnosti Lendo

21.12.2018

mintosblog

V Gruzii bude brzy zavedena nová regulace pro nebankovní instituce. Tato regulace, která byla schválena Národní bankou Gruzie stanovuje limit pro zatížená (zastavená) aktiva.

Nová regulace v Gruzii zastropovala výši zatížených aktiv u nebankovních poskytovatelů úvěrů na 90 % jejich kapitálu. To konkrétně znamená, že nebankovní poskytovatelé půjček dále nemohou zastavit svá aktiva v rozumné míře ve prospěch svých věřitelů. Regulace nabyde účinnosti od 1. ledna 2019.

Z tohoto důvodu budou zavedeny změny v investiční struktuře společnosti Lendo. U půjček poskytnutých společností Lendo je nepřímá investiční struktura. Nepřímá struktura znamená, že získáte expozici vůči půjčce konkrétního uživatele půjčky investováním do půjčky vystavené skupinou Mintos pro společnost Lendo. Splácení půjčky jsou závislé na platbách konkrétního uživatele půjčky.

Dříve byly všechny půjčky vystavené skupinou Mintos pro společnost Lendo zajištěny zástavou vůči úvěrovému portfoliu. Se zavedením nové legislativy, společnost Lendo, aby zajistila vystavené půjčky umístěné na tržiště, zastaví 100 % svých akcií místo zastavení úvěrového portfolia.

Celkově změny regulace mají na Vás, investora, minimální dopad a my zajistíme, aby spolupráce s poskytovateli půjček byla v souladu s všemi regulacemi. Pokud máte doplňující otázky, neváhejte kontaktovat naši zákaznickou podporu na emailu [email protected].

 

Komentáře